İlker Kulaksız Kimdir?

Güncelleme tarihi: 28 Haz 2020


İnovasyon projelerindeki girişimcilik yönüyle sektörde adını duyuran İlker Kulaksız, girişimcilik hayatına iki farklı proje ile başladı. 20 yılı aşkın süredir devam eden profesyonel iş hayatında, İnternet teknolojileri alanında hizmet sunan birçok şirketle ortak iş ve danışmanlık yaptı. Çalıştığı firmaların karlılık oranlarını, dijital büyümesini ve

sürdürülebilir inovasyon çalışmalarını yürüten İlker Kulaksız; kendisini Dijital Büyüme eğilimli, Sonuç Odaklı bir Satış Profesyoneli ve İnovasyon Düşkünü bir Gezgin olarak tanımlıyor.


Günümüzde, kurucusu olduğu YNYLab şirketi ile YemekNeredeYenir, BugünNereyeGidelim, KahvaltiyaNereyeGidelim İnstagram lovemarkları başta olmak üzere, 8 yıldır sosyal medya platformlarında milyonlarca takipçinin beğenisini kazanmaktadır. Mobil Aplikasyonlar ile de takipçilerine üst düzey hizmet veren sistemi kurmuş olan YNYLab, yeni geliştirilen teknolojilerle güncellediği sisteme her geçen gün yeni bir soluk getirerek yapay zekanın her alanında hizmet eden projeler geliştirmektedir. İlker Kulaksız, Yemekneredeyenir’i 8 yıl önce kurup, Sosyal Medya cephesinde ilk defa Restoranlara yönelik dijital reklamların startını vermiş oldu. O zamana kadar Türkiye’de böyle bir iş modeli yoktu ve Yemekneredeyenir halen sektörün lideri konumunda. Yemekneredeyenir; hem yeme - içme sektörüne yön vermek, hem de milyonlarca kullanıcısına dijital içerikler paylaşmakla, restoranlarla tüketicilerin birleşme noktası haline gelmiştir.


2012 yılından sonra Bugunnereyegidelim ve Kahvaltiyanereyegidelim platformlarının da kurucusu olarak, hem Tatil hem de Kahvaltı odağında da lider konumda kullanıcılarına hizmet vermektedir. 2012 yılını bitirirken Yemekneredeyenir i şirketleştirip bölgesel bir oyuncu olma yolunda ilk adımları attı. 2015 yılı itibariyle Bugunnereyegidelim i de entegre tam hizmet Otel, Tatil, Gezi, Villa kiralama ve tanıtım reklam ajansına dönüştürdü.

Günümüzde, Yemek Nerede Yenir markası için geliştirilen Mobil App kişiselleştirilebilir alışkanlıkları izlerken, kullanıcılarına daha hızlı akıllı ödeme sistemleri yanı sıra, akıllı arama algoritması sayesinde son kullanıcının aradığını doğru ve hızlı bulmasını sağlayan yapay zeka çözümleri sunarken, Bugun Nereye Gidelim Mobil App doğru ve hızlı bir şekilde tatil, konaklama, butik otel, otel, villa aramalarını optimize edip en güncel ve hızlı sonuçları sunmaktadır.


YNYLab, bir başka katma değerli girişimi ‘’Gastro Dijital’’ ile sosyal medya projelerine danışmanlık ve teknik çözüm sağlamakla birlikte, Restoran ve Otel müşterilerine sosyal medya içerik üretimi desteği ve dijital medya eğitimleri vermektedir.

Birçok üniversiteden Diji